Краскопульты
В краскопультах применен принцип создания окрасочного факела потоком сжатого воздуха. Большинство профессиональных моделей требует подключения к компрессорной установке, хотя существуют пульты электрические (по сути, со встроенным мини-компрессором), или с системой ручной подкачки воздуха.
Всі пульверизатори для фарби мають схожий пристрій. Це металевий пістолет, в корпусі якого розміщені всі регулювальні та редукторні механізми. Подача повітря здійснюється через патрубок, підєднаний до шлангу від компресора. Зверху або знизу кріпиться металевий або полімерний бачок для лакофарбових матеріалів. Управління здійснюється важелем (курок), що відкриває клапана подачі повітря і фарби. Система розпилення (форсунки з дюзами певного діаметра і розпилювальними голками) забезпечує створення фарбувального факела необхідної форми.
На що дивитися при виборі фарбопульта
При виборі фарбопульта, крім стану корпусу і прокладок, зручності у використанні, обов'язково слід звертати увагу на його ключові технічні параметри:
- Розмір розпилювальних дюз
Він повинен відповідати виду застосовуваних лакофарбових матеріалів.
- Для фінішних покриттів потрібно діаметр близько 1,2 - 1,3 мм
- У разі використання фарб на акриловій основі – 1,4 – 1,5
- При нанесенні акрилових грунтів – 1,5-1,7
- Для рідкої шпаклівки –1,8 і вище
Найвигідніше купувати пістолет з комплектом змінних сопел і голок.
- Система розпилення фарби
Від цього параметра залежить продуктивність і економічність роботи, витрата лакофарбових матеріалів, необхідна потужність компресорної установки:
- Система НР (Нідһ Ргеѕѕиге) – високий тиск на фарбувальній факелі.
Невимоглива до продуктивності компресора, дає широкий фарбувальний факел, але характеризується високою витратою фарби в туман. Крім того, високий тиск створює повітряні завихрення, що сприяють попаданню на поверхню частинок пилу і сміття.
- Система НVLP (Нідһ Volumе Lоw Ргеѕѕиге) – великий обсяг і низький рівень вихідного тиску.
Відрізняється високим коефіцієнтом корисної перенесення фарби, малими завихреннями повітря і, як наслідок, якісним чистим покриттям поверхні, однак вимагає високопродуктивного компресорного обладнання.
- Система LVLР (Lоw Volumе Lоw Ргеѕѕиге) – низькі об'єм і тиск.
Поєднання корисних якостей обох систем, практично позбавлена їх недоліків. Фарбопульти нечутливі до перепадів тиску, забезпечують максимальну економію фарби, значно знижений необхідний витрата повітря. Вважається самої сучасною системою їх всіх існуючих
- Система НР (Нідһ Ргеѕѕиге) – високий тиск на фарбувальній факелі.